Bugun...


Gökhan DİHKAN

facebook-paylas
Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt’a Uygulanan Mobbing !
Tarih: 13-01-2021 01:28:00 Güncelleme: 13-01-2021 01:28:00


Aynı zamanda TİSKİ çalışanı olan Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt'a geçtiğimiz günlerde TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş tarafınan açık bir mobbing uygulandı. Kurt,  bir yerel gazeteye beyanat vererek iktidar partisinin Trabzon'daki icraatlarına ve TİSKİ'nin çalışmalarına yönelik bir dizi eleştiride bulundu. Bunun üzerine durumdan vazife çıkaran TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş Kurt'u makamına çağırdı,  dışarda 1 saate yakın bekletti,  ondan sonra da makamına alıp ayakta durdurtarak söylediklerinin hesabını gayri medeni bir hal ve tavırla sordu. Bütün bunları takiben de Kurt'tan bu eleştirileri yaptığı için savunma istedi.

 

Bu açık bir mobbingtir. Önce mobbing'in bir tanımına bakalım. Mobbing, “İşyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik biçimde devam eden, yıldırma, pasifize etme veya işten uzaklaştırmayı amaçlayan; mağdur ya da mağdurların kişilik değerlerine, mesleki durumlarına, sosyal ilişkilerine veya sağlıklarına zarar veren; kötü niyetli, kasıtlı, olumsuz tutum ve davranışlar bütünüdür” şeklinde tanımlanmıştır.

 

Bu tanımdan yola çıkarsak SP İl Başkanı Cevat Kurt'a yapılan yakışıksız tavrın açık bir mobbing olduğunu söyleyebiliriz. Kötü niyetli,  kasıtlı bir tutumla Kurt'un siyasi kişiliği ve karakteri aşağılanmaya çalışılmıştır. Bu davranışın açık bir pasifize etme,  yıldırma politikası içerdiği aşikar.. TİSKİ Genel Müdürü Tekataş'a sormak lazım. Bir kamu işçisi olan Kurt'un yasal olarak siyaset yapma hakkı var. Siz neye itiraz ediyorsunuz? TİSKİ bünyesinde çalışan her işçi,  her personel AK Partili olmak zorunda mıdır? Kendinizde bir siyasi partinin il başkanına ayar verme hakkını kimden alıyorsunuz? Sizin gibi düşünmeyen insanlara hayat hakkı tanımıyorsunuz. Bir siyasi parti il başkanı sizin personeliniz diye onun en doğal demokratik hak ve özgürlüklerine,  ifade hürriyetine, siyaset yapma hakkına müdahale etme hakkını nereden buluyorsunuz? Mevkinizi kullanarak ülke siyasetine damgasını vurmuş Milli Görüş ve Saadet Partisi'nin il başkanını aşağılamaya kalkışmaktan hiç mi utanmıyorsunuz? Açık bir şekilde görülüyor ki siz bulunduğu makama güç veren değil, bulunduğu makamdan güç alan bunu da pervasızca kullanan bir yöneticisiniz. Bu davranışınızla kaybeden il başkanı Kurt değil, siz oldunuz !

 

Öte yandan bu mobbing Kurt'un şahsında bir bütün olarak Saadet Partisi camiasına ve Milli Görüş'e yapılmıştır. Dolayısıyla Saadet Partisi bu yaşananlara tek yürek olarak en şiddetli cevabı vermelidir ve konunun takipçisi olmalıdır. Zira Saadet Partisi böyle basit mobbing uygulamalarına,  yıldırma ve pasifize etme politikalarına pabuç bırakacak parti değildir, olmamalıdır.

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Sizce Trabzon'un en önemli sorunu nedir?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI